Reklama
 
Blog | Markéta Pavlicová

Nejlepší studentské ubytování 

Přestože prázdniny teprve začaly, vysokoškoláci se již teď rozhodují, kde se ubytují na příští rok. Ne každý má to štěstí, že se narodí ve velkém městě a může tedy chodit do školy každý den z domova. Pokud se stěhujete za studiem do jiného města  a nemáte příbuzného, ​​který by vás u nich mohl nechat přespat, máte v zásadě dvě možnosti: studentskou kolej nebo privát. Jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých typů bydlení? 

Studenti na kolejích 

Hlavní rysy života na kolejích jsou docela zřejmé. Ceny studentských ubytoven jsou o něco nižší než v soukromých bytech – máte méně soukromí, ale na oplátku bohatý společenský život a nečekané večírky. Nejen, že máte vedle sebe spolužáky pro případ, že byste měli nějaké akademické problémy, ale máte také partnery, se kterými se můžete pravidelně učit na zápočty a psaní esejí. Na kolejích je také často k využití společenská místnost nebo knihovna, kde budete mít ideální podmínky pro studium. 

Společenský život na koleji 

Kromě doby přípravy na zkoušky však koleje nemusí poskytovat klid a pohodu potřebnou ke studiu. Pokud se snažíte získat červený diplom a většinu dne trávíte studiem, život v kampusu pro vás pravděpodobně nebude tím pravým místem. Jak už to tak bývá, kde jsou studenti, tam je párty. Buď se můžete zúčastnit večírku, nebo budete muset nosit špunty do uší. 

Vybavení kolejí a uspořádání pokojů  

Pokud jde o uspořádání a vybavení pokojů, koleje typicky nabízejí jedno a vícelůžkové pokoje, které se liší vybavením a cenou. Naprostá většina ubytoven má ale společné koupelny, toalety a kuchyňky, což může být pro mnohé těžko řešitelný problém. Jistý komfort je přeci potřeba, a přestože bude při studiu omezen na minimum, ne každý se do tohoto typu studentského ubytování pustí. 

Studentský byt 

Pokud preferujete více soukromí a svobody, může být pro vás vhodnější bydlení ve studentském bytě. Studentské byty se ale těší velké pozornosti a poptávka v dnešní době výrazně převyšuje nabídku. Právě z tohoto důvodu je potřeba začít  s hledáním několik měsíců předem. 

Vyšší ceny 

Mnoho lidí  si možná připlatí za komfort, který je u studentských bytů jednoznačně nezbytný. Ceny, za které jsou dnešní studentské byty inzerovány, jsou však často opravdu neúnosné. Studenti často žijí jako spolubydlící ve dvou a více lidech a ve velkých městech dnes musíte i za menší nezařízený pokoj platit přes 8 000 korun měsíčně. Nemluvě o tom, že mnoho majitelů studentských bytů zvýší nájemné, protože se obávají ovlivnění nočního klidu, nadměrného hluku nebo poškození vybavení v bytě. 

Výhody bydlení ve studentském bytě 

Přestože jsou ceny studentských bytů v dnešní době vysoké, výhody bydlení v soukromém bytě jsou zřejmé. Bezpečnost a svoboda. Můžete chovat domácího mazlíčka, můžete si zútulnit byt podle svých představ a vkusu, můžete si užívat vlastní koupelnu a kuchyň a pozvat k sobě své přátele, aniž byste je museli plížit branou. Hlavní výhodou studentského bytu je také větší klid na odpočinek a spánek.

Jakou formu studentského ubytování zvolíte, je samozřejmě  na vás, v každém případě doufáme, že jsme vám pomocí tohoto článku alespoň vysvětlili klady a zápory obou forem studentského ubytování.

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama