Reklama
 
Blog | Markéta Pavlicová

Fenomén barefoot boty

V posledních letech jsou velmi oblíbené barefoot boty. Důvodů je spousta, ale než o nich budeme mluvit, raději si promluvme o tom, co barefoot boty vlastně jsou. „Barefoot” v překladu z angličtiny znamená „bosý“. Barefoot boty poskytují všechny výhody chůze naboso a chrání vaše nohy před zraněním a počasím. 

Proč nosit barefoot 

Obyčejné boty, na které jsme zvyklí, neposkytují dostatek volnosti a prostoru pro naše nohy, takže palec správně nesedí a deformuje se. Mnoho lidí má pro nákup barefoot bot své vlastní důvody, ale nejčastějším z nich jsou zdravotní komplikace související se špatnou chůzí nebo špatným došlapem. Nesprávná chůze nebo chůze může vést k problémům se zády a páteří a také k bolestem hlavy. Problém špatné pohyblivosti bychom neměli brát na lehkou váhu.

Barefoot boty nabízejí mnoho stylů pro ženy, muže a děti, aby se hodily pro každou příležitost. Běžné boty bývají zbytečně úzké a stahují chodidlo. To znamená, že chodidlo neumožňuje dostatečnou volnost pohybu, když je chodidlo natažené a vysunuté. Barefoot boty mají oproti běžným botám velmi flexibilní a měkkou podrážku a nulovou výšku mezi špičkou a patou. Bez podpatku lépe držíme celé tělo přirozeněji a chodíme zdravěji.  Barefoot boty zapadají do konceptu udržitelné módy, která zahrnuje výrobu, distribuci a propagaci s ohledem na životní prostředí.

První pár barefoot bot 

Pokud jste se rozhodli vyzkoušet svou první barefoot botu, skvělé! Vzhledem k tomu, že se jedná o úplně jiný typ bot, než na jaké jste zvyklí, budete se i jinak cítit. Takže byste si měli nejprve vyzkoušet pár neformálních bot a zjistit, zda se v nich cítíte pohodlně. 

Nejlepší je samozřejmě zajít do specializované prodejny, kde vám prodavač pomůže s výběrem, změří vám nohy, probere s vámi vaše individuální potřeby a vybere s vámi to nejlepší. Ne vždy je však možné se do takového obchodu dostat a je tedy potřeba nakupovat online. Pokud je to váš případ, při nákupu se neřiďte konfekční velikostí a místo toho si změřte chodidlo. 

Jak vyrobit barefoot pantofle 

Dobrou zprávou je, že barefoot sandály se vyrábějí velmi snadno. K jejich výrobě vám postačí obuvnická plotna, provázek (tkanička, stuha), papír, křída, nůžky, zapalovač a děrovačka. 

Nejprve si na papír nakreslíte vlastní nohu a trochu ji zvětšíte a zaokrouhlíte. Poté vzor vystřihnete a překreslíte na plotnu, ze které vystřihnete základ. Poté zvolíte způsob upevnění (nějaké návody najdete na internetu) a podle toho uděláte dírky do podrážky. Pak už stačí jen provléknout tkaničky podle návodu a boty jsou hotové.

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama